InfoPress

13.06.2018

InfoPress

České Budějovice patří k městům s bohatou historií, množstvím památek, cenných církevních a světských staveb, renesančními, gotickými a barokními domy. Historie a památky však nejsou jediný důvod, proč do toho města zavítat.

R1 Morava

Spousta lidí sedí o víkendu doma a nudí se, neví kam vyrazit. Případně plánují výlety a dovolené v zahraničí, přitom nemají pořádně prozkoumanou ani vlastní domovinu. Pokud jste ještě v Českých Budějovicích nebyli, pak vám rádi předložíme důvody, proč to napravit a zajistit si honem ubytování v Českých Budějovicích. Hezky se usaďte s šálkem dobrého čaje či kávy a jdeme na to.

Hodně památek na jednom místě

Jestliže vás lákají památky, pak si nenechte ujít návštěvu Českých Budějovic. Nachází se tam například barokní radnice na náměstí Přemysla Otakara II., dominanta města Černá věž, barokní chrám sv. Mikuláše ze 17. století, dominikánský klášter s kostelem Obětování Panny Marie z r. 1265, Rabejnštenská věž ze 14. století a mnoho dalších. Počítejte s tím, že jedno odpoledně vám rozhodně stačit nebude, proto je vhodné si předem zajistit hotel v Českých Budějovicích a přenocovat. A jaké jsou další důvody, proč toto město navštívit?

Zprávy Novinky

Pro milovníky piva může být takový výlet rovněž přínosem. Nachází se tam totiž všechny známé pivovary - velký pivovar Budvar, malý pivovar Kněžínek či minipivovar Beeránek, dále pak střední pivovary, jako například Samson.

Místní zajímavosti

Pikador - Pouze v Českých Budějovicích se párek v rohlíku nazývá jménem toreadorova pomocníka. Nikdo však neví proč a zkusíte-li někde jinde než v Českých Budějovicích u stánku s občerstvením požádat o pikadora, budou na vás tupě zírat a nevědět, o co jde. Takto stylové stánky nikde jinde nenajdete.

Čtvercové náměstí - K další zajímavosti patří i čtvercové náměstí, které nikde jinde v Evropě nenajdete. Umístěno je přesně v centru města a tudíž z něj máte všude kousek.

Příroda

Milujete-li přírodu, stačí malá chvilka jízdy autobusem a jste například na Hluboké, kde je golf, ZOO, zámek, lázně, les. Kousek to máte také do divočiny, jako jsou Prachatice a Šumava. Nechybí ani rybníky, cyklostezky a možnosti jízdy na kolečkových bruslích. Až tam pojedete, vezměte si je určitě sebou. Toužíte-li po zahraničí, skočit můžete do Rakouska či Německa - je to coby kamenem dohodil.

Seznam Novinek

Méně barev

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis. 

Síla kompozice

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab 

Méně je někdy více

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo